چطور موفقیت در کار مان را پیش بینی کنیم؟

مقوله پیش‌بینی، همیشه جذاب است و حس کنجکاوی آدم را برانگیخته می‌کند. در واقع پیش‌بینی موفقیت یک بیزنس، فرآیندی است که به عوامل بیرونی و درونی متعددی بستگی دارد و بخش مهمی از آن چند عامل درونی است که پایه‌های اصلی کار را تشکیل می‌دهند. جدا از اینکه شغل شما چیست و یا در چه رشته‌ای درس خوانده‌اید، اگر این چند موضوع رعایت نشوند، حتی به صورت تصادفی و شانسی هم به موفقیت نخواهید رسید.

البته موفقیت را اینطور ترجمه کنیم: کسب ِدرآمد از طریق انجام شغلی که عاشق آن هستیم و برای آن از تهِ قلب (و نه برای جلب توجه و اسم و رسم) و با تمام وجود دغدغه داریم و برای بالا بردن کیفیت کارمان می‌جنگیم.

قبل از خواندن، این اطمینان را به شما می دهم که من شخصا بیشتر این مشکل‌ها را داشتم (شاید حدود ۳۵ مورد) و توانستم تک تک آن‌ها را یاد بگیرم. اگر شما دست کم ۵ مورد از ۴۲ مورد زیر را ندارید، مسلما می‌توانید بقیه را با تلاش و خودسازی یاد بگیرید.

۱- اگر صبح زود بیدار نمی‌شوید.
۲- زمانی که نا امیدی به سراغتان می‌آید، آن را باور می‌کنید.
۳- حرف دیگران را درباره موفقیت و شکست باور می‌کنید.
۴- تکیه ۱۰۰% به مطالعات دارید و اعتقاد دارید که علم حرف اول را می‌زند و بازار حرفی برای گفتن ندارد.
۵- فکر می‌کنید، هر کس با شما کار می‌کند حرفه‌ای است و بقیه نیستند.
۶- فکر می‌کنید، ایران جهنم است و بازار کار بیرون ایران در انتظار شماست.
۷- تصور می‌کنید که قرار است ۱۰ سال بعد پاهایتان را روی هم بیندازید و در جزیره هاوایی خوش بگذرانید.
۸- فکر می‌کنید که برای شروع کردن یک بیزنس باید سرمایه داشته باشید.
۹- فکر می‌کنید که پول درآوردن مهم‌تر از دنبال کردن علاقه است.
۱۰- نمی‌توانید دست کم ۵۰% عقایدتان را تغییر دهید.
۱۱- نمی‌توانید به حرف تک تک مخاطبینتان گوش دهید و آن‌ها را در جهت رشد خودتان بکار ببرید و به نوعی گوش شنونده حرفه‌ای ندارید.
۱۲- تصور می‌کنید که کارتان خیلی درست است!
۱۳- نمی‌توانید روزی ۱۲ تا ۱۶ ساعت کار کنید.
۱۴- نمی‌دانید یا دست کم تصور نمی‌کنید که ۶ ماه بعد کجای کار هستید.
۱۵- رقبا را خیلی بزرگ و دست نیافتنی می‌بینید.
۱۶- اگر فکر می‌کنید کسی که پول بیشتر دارد، راحت‌تر به موفقیت می رسد.
۱۷- تصور دارید که همیشه سایرین حق شما را می‌خورند.
۱۸- می‌خواهید از امکانات دیگران برای خودتان استفاده کنید و سپس آن‌ها را کنار گذاشته و پیش بروید.
۱۹- ارزش نیروی انسانی، همکاری و کارِ گروهی را نمی‌دانید و تصور می‌کنید که در ایران نمی‌توان کار گروهی کرد.
۲۰- نقش ارتباطات انسانی و به وجود آوردن شبکه انسانی را دست کم می‌گیرید و پشت دیگران حرف می زنید.
۲۱- عقده‌های شخصی، اخلاقی و اجتماعی خود را هنوز درمان نکرده‌اید (نگران نباشید، همه داریم مگر اینکه حل کنیم.
۲۲- در ظاهر و جلوی دیگران کار را دوست دارید ولی در واقع فقط برای پول کار می‌کنید.
۲۳- فکر می‌کنید که کار شما بزرگ‌تر و مهم‌تر از کار دیگران است.
۲۴- نمی‌توانید دیگران را ببخشید.
۲۵- نمی‌توانید با افراد مختلف که انگیزه‌های متفاوت و باورهای مختلفی در مورد هر موضوعی دارند، کار کنید.
۲۶- نمی‌توانید بی‌پولی را تحمل کنید.
۲۷- حوصله مطالعه زیاد را ندارید.
۲۸- آدم غرغرویی هستید.
۲۹- صبور نیستید.
۳۰- دائم کارتان را با نیازهای بازار‌کار، هماهنگ نمی‌کنید.
۳۱- با نسل جدید به کلی غریبه هستید.
۳۲- خوش قول نیستید.
۳۳- اهل بزرگنمایی بیش از حد هستید.
۳۴- ریسک‌پذیر نیستید.
۳۵- نمی‌توانید رویاهایی بزرگ، خیلی بزرگ! بزرگتر از آنچه که الان دارید، ببینید.
۳۶- آدم ولخرجی هستید.
۳۷- مهارتهای ارتباطی و یادگیری زبان دوم را جدی نمی‌گیرید.
۳۸- دنبال میانبر در کارتان هستید.
۳۹- آنچه که نسل جدید (زیر ۱۸ سال) دوست دارد را مسخره می‌کنید و آن‌ها را باور نمی‌کنید.
۴۰- تفاوت ۳ شخص رئیس، مدیر و رهبر را نمی‌دانید.
۴۱- نمی‌توانید بین رفاقت و همکاری بطور جدی مرزبندی کنید.
۴۲- کسی را ندارید که شما را دوست داشته باشد.

این موارد، فقط حداقل‌های شروع‌ کار هستند. کاری که بتواند در طول سالها و با بالا بردن سطح انتظار خود از شغلتان، روز به روز رشد کرده، در آینده به برند تبدیل شود و کسب و کاری نام‌آور و شغلی حرفه‌ای باشد.
این مهارت‌ها از اهمیت بسیاری برخوردارند، تقریبا تمامی کارآفرین‌های موفق (فقط موفق‌ها) همه این موارد را دارند. احتمالا شما یک کارآفرین نمی‌شوید مگر اینکه:

مثل من، اگر مشکلات عجیب و غریبی دارید، بدانید راهی مهم و سخت پیش‌روی شماست. بازار دائما با مشت به صورت شما می‌کوبد و دائم دندان‌های شما را خرد خواهد کرد. باید بیش‌از‌حد تلاش کنید. به قلبتان باور داشته باشید. از خودشناسی شروع کنید.

شاید سالها طول بکشد ولی وقتی بتوانید از آتش متلاطم درونتان عبور کنید، عبور از سایر مشکلات آسان‌تر خواهد شد. برای زندگی خودتان برنامه‌ریزی کنید ولی بخشی از این برنامه را برای تغییرات بازار کار کنار بگذارید. هر روز ممکن است مشکلات جدیدی سر راه شما سبز شوند که به جای ناراحتی، باید برای تک تک آن‌ها راه حل پیدا کنید. این تنها راه تداوم است. در عین سختی برای رسیدن به هدف، نیاز به نرمش در مقابل بازار دارید.

همه قدرت‌های جهان توانایی مقابله با شما را ندارند اگر واقعا از ته قلبتان بخواهید! چرا که وقتی با تمام وجود چیزی را بخواهید، تمام کائنات با شما خواهند بود.

 

 منبع مقاله

رنگ سال ۲۰۱۷ انتخاب شد!

با نزدیک شدن به ایام کریسمس ۲۰۱۷ موسسه رنگ پنتون رنگ سال ۲۰۱۷۷ را انتخاب و اعلام نمود . بنجامین رنگ پیشنهادی خود را برای سال نوی میلادی بنفش شاه پسند معرفی کرد و کمپانی پنتون با کمی تاخیر یک رنگ فوق العاده را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۷ – ۹۶ انتخاب کرد. هر ساله از سال ۲۰۰۰ شرکت پنتون یکی از دهها رنگ موجود در رگال خود را با توجه به فاکتورهای خاص طراحانش به عنوان رنگ سال انتخاب کرده و معرفی می کند.امسال کمپانی بنجامین با معرفی رنگ بنفش شاه پسند به عنوان رنگ سال ۲۰۱۷ از پنتون پیشی گرفت اما طراحان این شرکت بیکار ننشستند و بالاخره با مدتی تاخیر رنگ پیشنهادی خود را اعلام کردند.

در روزهای گذشته، موسسه پانتون، رنگ سال ۲۰۱۷ میلادی را اعلام کرد. این رنگ که Greenery نامیده شده است، رنگ سبزی است که کمی هم زرد دارد.برجسته ترین خصوصیت این رنگ مفهوم محیط زیست است چرا که کد مروبط به آن مختص رنگ سبزی است که هنگام جوانه زدن دیده می شود ، با این مضمون پنتون سعی داشته تا رنگ خاص تازه شده را برای سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی کند.در آلبوم رنگهای پنتون رنگ سبز با کد ۱۵-۰۳۴۳ سمبل آغاز دوباره و تازه شدن می باشد. پنتون با معرفی ۱۰ ویژگی خاص رنگ سبز معرفی شده به عنوان رنگ سال تاثیرات مثبت آن را در روحیه و ارتقا دکوراسیون داخلی را بیان کرده است. ” آیزمن ” مدیر اجرایی موسسه پنتون در این رابطه می گوید :رنگ سبز ترکیب شده با زرد ما را به یاد طبیعت می اندازد و احاطه شدن با حس خوب و تازگی به سبک زندگی طبیعت هیجان و احساس خوش سرزندگی را منتقل می سازد.

منبع: پرتال ایران ناز

توضیح کامل و مشخصات عینک گوگل ۲۰۱۷

بالاخره در هفته گذشته فهرستی از بیانیات و افشاگری‌ها در رابطه با عینک سایبورگ گوگل منتشر شد.Sergey Brin، یکی از موسسان گوگل بیش از دو سال است که درباره گوگل‌گلس صحبت می‌کند. با این وجود ما تا همین هفته حتی از ابتدایی‌ترین حقایق درباره این پلتفرم چیزی نمی‌دانستیم. گوگل هفته پیش بخشی از حقایق مربوط به این گجت را فاش کرد. به علاوه اطلاعاتی نیز در رابطه با نرم‌افزار، سخت‌افزار و لایسنسینگ این دستگاه انتشار یافت. بالاخره کاربران توانستند دستگاه‌های واقعی را امتحان کنند و در شبکه‌های اجتماعی درباره آن سخن بگویند. و حالا آنچه ما می‌دانیم:

چه کسی اول از همه از گوگل گلس استفاده می‌کند؟

برنده‌های خوش‌شانس: گوگل مسابقه‌ای ترتیب داد و از مردم خواست تا بگویند چرا گوگل گلس را می‌خواهند. گوگل برای برنامه پژوهشی عینکش ۸۰۰۰ نفر انتخاب کرد. گجت‌ها مجانی نیستند و این افراد باید ۱۵۰۰ دلار برای داشتن این عینک بپردازند. ادامه مطلب …

توضیح کامل و مشخصات عینک گوگل + ویدئو

بالاخره در هفته گذشته فهرستی از بیانیات و افشاگری‌ها در رابطه با عینک سایبورگ گوگل منتشر شد.Sergey Brin، یکی از موسسان گوگل بیش از دو سال است که درباره گوگل‌گلس صحبت می‌کند. با این وجود ما تا همین هفته حتی از ابتدایی‌ترین حقایق درباره این پلتفرم چیزی نمی‌دانستیم. گوگل هفته پیش بخشی از حقایق مربوط به این گجت را فاش کرد. به علاوه اطلاعاتی نیز در رابطه با نرم‌افزار، سخت‌افزار و لایسنسینگ این دستگاه انتشار یافت. بالاخره کاربران توانستند دستگاه‌های واقعی را امتحان کنند و در شبکه‌های اجتماعی درباره آن سخن بگویند. و حالا آنچه ما می‌دانیم:

چه کسی اول از همه از گوگل گلس استفاده می‌کند؟

برنده‌های خوش‌شانس: گوگل مسابقه‌ای ترتیب داد و از مردم خواست تا بگویند چرا گوگل گلس را می‌خواهند. گوگل برای برنامه پژوهشی عینکش ۸۰۰۰ نفر انتخاب کرد. گجت‌ها مجانی نیستند و این افراد باید ۱۵۰۰ دلار برای داشتن این عینک بپردازند. ادامه مطلب …

برندینگ چیست؟

کمی ابهام زدایی

برندینگ واقعا چیست؟ چه فرقی با یک لوگو دارد؟ با رنگ سازمانی چطور؟ چگونه همه ی این ها با مارکتینگ فرق می کنند؟! با وجود تمامی کلمات و اصطلاحاتی که این روز ها به جای یکدیگر بکار می روند، فکر می کنیم کمی ابهام زدایی از موضوع برندینگ به درد می خورد…

Branding is what people say about you when you are not in the room

برند شما در ذهن ها حک می شود

در یک جمله، برند مجموعه ای از ادراک و مشاهداتی است که مردم از کمپانی شما بدست می آورند. برند چیزی نیست که بتوانید آن را بسازید یا طراحی کنید. نمی توانید آن را ببینید یا لمس کنید. در واقع برند تجلی احساسی یک ارزش است که مخاطب آن را در ذهن خود می سازد، و در قلب و ذهن او حک می شود.

پس به روند گذاشتن تاثیر مثبت روی ادراک مخاطب برای موفقیت بیشتر در کسب و کار، برندینگ گفته می شود. این شامل تمام چیزهایی است که برند شما را می سازد، از خدمات مشتریان گرفته تا لوگو و هویت سازمانی…

برای موفقیت در برندینگ شما باید در مورد جزئیات و مشخصاتی که شخصیت شما را تعریف می کنند شفاف و نا متناقض باشید. مثلا در کار خود به چه ارزش هایی اعتقاد دارید؟ کدام نگرشِ شما از آینده باعث افتخار شما می شود؟ اگر کمپانی تان یک شخص بود، مشخصه های فردی او کدام بودند؟ این عناصر منحصربفرد را از آن خود کنید. بگذارید در تمام کار هایی که می کنید نمایان باشند. آنها راهنمای شما خواهند شد و به شما کمک می کنند تا ایجاد اعتماد و وفاداری کنید و در خاطره ها بمانید.

چرا به برندینگ نیاز دارید؟

با وجود همه ی محصولات و خدماتی که همه روزه تولید و ارائه می شوند، نمی توان از این مساله صرف نظر کرد. در اینجا سه روش برای کمک به موفقیت شما ذکر شده است.

متمایز باشید. فرض کنید هوس نوشابه کرده اید. آیا کوکاکولا را انتخاب می کنید یا پپسی، یا یک برند محلی را؟ ممکن است کوکاکولا را انتخاب کنید چونکه احساس می کنید نوشابه ی اصل است یا اصطلاحا “خود جنس است”. یا شاید طرح آشنای قرمز و سفید لوگوی آن است که شما را به یاد تفریح، راحتی و کباب می اندازد! وقتی مشتریان با چند انتخاب روبرو می شوند، این برندینگ است که در انتخاب به آن ها کمک می کند.

بهای محصول را افزایش دهید. اینکه مردم حاضرند کوکاکولا را ۷۵% گران تر از نوشابه های محلی بخرند بی دلیل نیست. برندینگ محصول شما را از یک کالای معمولی به یک کالای منحصربفرد ارتقاء می دهد، و به شما اجازه می دهد قیمت بیشتری برای آن در نظر بگیرید.

با مخاطبان خود رابطه ی انسانی برقرار کنید. هنر داستان سرایی به شما اجازه می دهد تا احساسات مشتریان خود را تحت الشعاع قرار دهید. برای مثال، گروه تبلیغات خلاق کوکاکولا داستان های بیشماری را طی دهه ها تعریف کرده است که همه ی آن ها نهایتا درباره ی گرامی داشتن و قدر شناختن زندگی روزمره بوده اند. این موضوع هم می تواند نوستالژیک باشد هم مصداق حال، و مهمتر از همه این که برای تمام افراد در سراسر دنیا قابل درک است.

برند از طریق طراحی اش رابطه برقرار می کند

وقتی ایده ی شما برای برند تان شفاف و دقیق باشد، طراحی می تواند هسته ی مفهوم آن را به یک ابزار ارتباطی تبدیل کند. با لوگو شروع کنید. خط مقدمِ ارتباط با عموم. لوگوی شما نماد تمام آن چیزی است که برند شما بیانگر آن است، و باعث می شود تا کمپانی شما به سرعت با نماد ها و رنگ ها و کلمات لوگوی شما شناسایی شود. لوگو تصویر روی برند، و در عین حال نمایانگر هویت شما است.

هویت مجموعه ی ابزاری است که شما بوسیله ی آن ها کمپانی خود را متمایز می کنید. مانند لوگو، نام، رنگ ها، خط ها و شعار ها. این نظام دیداری نقش بزرگی در کمک به مخاطب برای تشخیص دادن کالای شما از بین کالا های مشابه ایفا میکند.

بازاریابی به برند شما ترقی می بخشد

شما هیچگاه قادر نخواهید بود تا کنترل کامل برند خود را در دست بگیرید، اما روش هایی مانند تبلیغ و روابط عمومی میتوانند تاثیر بسزایی در ایجاد تفکر مثبت در ذهن و قلب مردم نسبت به محصول شما داشته باشند. بازاریابی استراتژی تاکتیکی شما برای معرفی برند جدیدتان است.

اگرچه برندینگ، طراحی لوگو، هویت و بازاریابی نقاط مشترکی با هم دارند، اما هر کدام نقشی منحصربفرد در چگونگی خودنمایی کمپانی شما بازی می کنند. اگر کمپانی کوچکی دارید که میخواهید آن را برندینگ کنید، نگران نباشید. اینجور چیز ها زمان بر هستند. منتظر پست های آینده در مورد استفاده از عناصر کلیدی در تعریف برند خود، باشید.

تلخیص: محمدرضا پیرحیاتی

 

 برگرفته ازdesignmag

تاثیر محتوای مفید بر سئو

گوگل همواره بر تولید محتوای مفید تاکید دارد و می گوید (Content Is King) محتوا پادشاه است یعنی این که تمام این سخت گیری ها و الگوریتم های جدید فقط بر سر این است که همه سعی کنند خودشان به تولید محتوای مفید بپردازند.در اکثر مقالات سئو و بهینه سازی به الگوریتم پاندا و پنگوئن پرداخته شده است.هدف پاندا و پنگوئن پیدا کردن مطالب مفید سایت ها و ارائه آن ها به بادزدید کننده و حذف سایت هایی با محتوای ضعیف از نتایج جستجو می باشد.

حال آیا پاندا و پنگوئن که روبوت هستند عقل دارند و می توانند محتوای مفید را درک کنند ؟ پاسخ خیر است بلکه با توجه به یک سری معیارهایی قادرند که یک سایت با مطالب مفید را از بقیه متمایز کنند.در اینجا به این معیارها می پردازیم :

کیفیت مطالب و نگهداشتن بازدید کننده
اگر مطلبی می نویسید همواره بکوشید مطلب شما بدردبخور باشد و توجه بازدید کننده را جلب کند زیرا ممکن است دیگر صفحات سایت شما را نیز ورق بزند برای مثال اشخاصی که از طریق گوگل وارد سایت می شوند اگر به محض باز شدن صفحه را ببندند برای سایت شما خوب نیست. ادامه مطلب …

ادامه مطلب ...

این را باور داشته باشید که امنیت جزو لاینفک دنیای مجازی است و بدون آن حتی بهتر است قید اینترنت با همه مزایایش را بزنید. در این صورت است که اطلاعات شما به خطر نمی افتند. برای اینکه بتوانید امنیت خود را به بالاترین حد ممکن برسانید روش های مختلفی وجود دارند. از روش های مرسوم مثل کلمات عبور گرفته تا روش های نسبتا امن‌ تری که فعلا در دسترس عموم قرار دارد؛ مثل استفاده از تایید دو مرحله ای. روش های متنوع دیگری مثل تطبیق هویت بر اساس شاخص های بیومتریک مانند اثر انگشت و اسکن عنبیه چشم نیز وجود دارند که هنوز فراگیر نیستند و فقط در سازمان های امنیتی به کار می روند.

اما متداول ترین روش احراز هویت، استفاده از کلمات عبور است. اما مطمئن باشید که ذخیره کردن کلمات عبور یکی در مرورگرها یکی از بدترین روش های موجود است و به هیچ وجه توصیه نمی شود. در این مطلب قصد داریم تا بحث جالبی که بین محققان شرکتی امنیتی ESET و مدیر تیم امنیتی مرورگر کروم ایجاد شده است را برای شما بیان کنیم و در ادامه نیز راه حل هایی برای امنیت بیشتر کلمات عبور را با شما در میان بگذاریم. پس با گویا آی تی همراه باشید….

ادامه مطلب …

امنیت در وبگردی

IMA-business-cards-lزمانی که در حال وبگردی هستید شاید بدون اطلاع در حال دانلود جاسوس افزارها یا بد افزارها باشید و یا در حال مشاهده سایت های جعلی بوده باشید. البته شما نباید از هر کلیک خود در وب بترسید، اما برخی اقدامات ساده امنیتی و احتیاطی هستند که شما برای وبگردی باید از آنها پیروی کنید تا مشکلی از این بابت برای شما رخ ندهد.

در این درس شما درباره امکانات امنیتی مرورگرهایتان آشنا خواهید شد، و اینکه چطور با خیالی آسوده و با امنیت بالا فایل هایتان را دانلود کنید. همچنین به شما خواهیم آموخت که با چه استراتژی به وبگردی خصوصی بپردازید. مدیریت کوکی ها و پاکسازی کش مرورگرها از دیگر آموزش های این درس است.

ادامه مطلب …

امنیت اطلاعات و ایمیل

ما با اتکا به قابلیت‌های ایمیل قادر به انجام کارهای خود هستیم. با این حال هر چه قدر شبکه‌ها با امنیت و نیازمندی‌های ایمنی طراحی شده باشند باز هم یک ارتباط نا امن محسوب می‌شوند و بنابراین ما باید از خطرات آن آگاه باشیم. در اینجا شما را با جند نمونه از خطرات آشنا می‌کنیم که جز مشکلات و مسائل اصلی هستند. ویدئو را ببینید:

ادامه مطلب …