توضیح کامل و مشخصات عینک گوگل ۲۰۱۷

بالاخره در هفته گذشته فهرستی از بیانیات و افشاگری‌ها در رابطه با عینک سایبورگ گوگل منتشر شد.Sergey Brin، یکی از موسسان گوگل بیش از دو سال است که درباره گوگل‌گلس صحبت می‌کند. با این وجود ما تا همین هفته حتی از ابتدایی‌ترین حقایق درباره این پلتفرم چیزی نمی‌دانستیم. گوگل هفته پیش بخشی از حقایق مربوط به این گجت را فاش کرد. به علاوه اطلاعاتی نیز در رابطه با نرم‌افزار، سخت‌افزار و لایسنسینگ این دستگاه انتشار یافت. بالاخره کاربران توانستند دستگاه‌های واقعی را امتحان کنند و در شبکه‌های اجتماعی درباره آن سخن بگویند. و حالا آنچه ما می‌دانیم:

چه کسی اول از همه از گوگل گلس استفاده می‌کند؟

برنده‌های خوش‌شانس: گوگل مسابقه‌ای ترتیب داد و از مردم خواست تا بگویند چرا گوگل گلس را می‌خواهند. گوگل برای برنامه پژوهشی عینکش ۸۰۰۰ نفر انتخاب کرد. گجت‌ها مجانی نیستند و این افراد باید ۱۵۰۰ دلار برای داشتن این عینک بپردازند. ادامه مطلب …

توضیح کامل و مشخصات عینک گوگل + ویدئو

بالاخره در هفته گذشته فهرستی از بیانیات و افشاگری‌ها در رابطه با عینک سایبورگ گوگل منتشر شد.Sergey Brin، یکی از موسسان گوگل بیش از دو سال است که درباره گوگل‌گلس صحبت می‌کند. با این وجود ما تا همین هفته حتی از ابتدایی‌ترین حقایق درباره این پلتفرم چیزی نمی‌دانستیم. گوگل هفته پیش بخشی از حقایق مربوط به این گجت را فاش کرد. به علاوه اطلاعاتی نیز در رابطه با نرم‌افزار، سخت‌افزار و لایسنسینگ این دستگاه انتشار یافت. بالاخره کاربران توانستند دستگاه‌های واقعی را امتحان کنند و در شبکه‌های اجتماعی درباره آن سخن بگویند. و حالا آنچه ما می‌دانیم:

چه کسی اول از همه از گوگل گلس استفاده می‌کند؟

برنده‌های خوش‌شانس: گوگل مسابقه‌ای ترتیب داد و از مردم خواست تا بگویند چرا گوگل گلس را می‌خواهند. گوگل برای برنامه پژوهشی عینکش ۸۰۰۰ نفر انتخاب کرد. گجت‌ها مجانی نیستند و این افراد باید ۱۵۰۰ دلار برای داشتن این عینک بپردازند. ادامه مطلب …

برندینگ چیست؟

کمی ابهام زدایی

برندینگ واقعا چیست؟ چه فرقی با یک لوگو دارد؟ با رنگ سازمانی چطور؟ چگونه همه ی این ها با مارکتینگ فرق می کنند؟! با وجود تمامی کلمات و اصطلاحاتی که این روز ها به جای یکدیگر بکار می روند، فکر می کنیم کمی ابهام زدایی از موضوع برندینگ به درد می خورد…

Branding is what people say about you when you are not in the room

برند شما در ذهن ها حک می شود

در یک جمله، برند مجموعه ای از ادراک و مشاهداتی است که مردم از کمپانی شما بدست می آورند. برند چیزی نیست که بتوانید آن را بسازید یا طراحی کنید. نمی توانید آن را ببینید یا لمس کنید. در واقع برند تجلی احساسی یک ارزش است که مخاطب آن را در ذهن خود می سازد، و در قلب و ذهن او حک می شود.

پس به روند گذاشتن تاثیر مثبت روی ادراک مخاطب برای موفقیت بیشتر در کسب و کار، برندینگ گفته می شود. این شامل تمام چیزهایی است که برند شما را می سازد، از خدمات مشتریان گرفته تا لوگو و هویت سازمانی…

برای موفقیت در برندینگ شما باید در مورد جزئیات و مشخصاتی که شخصیت شما را تعریف می کنند شفاف و نا متناقض باشید. مثلا در کار خود به چه ارزش هایی اعتقاد دارید؟ کدام نگرشِ شما از آینده باعث افتخار شما می شود؟ اگر کمپانی تان یک شخص بود، مشخصه های فردی او کدام بودند؟ این عناصر منحصربفرد را از آن خود کنید. بگذارید در تمام کار هایی که می کنید نمایان باشند. آنها راهنمای شما خواهند شد و به شما کمک می کنند تا ایجاد اعتماد و وفاداری کنید و در خاطره ها بمانید.

چرا به برندینگ نیاز دارید؟

با وجود همه ی محصولات و خدماتی که همه روزه تولید و ارائه می شوند، نمی توان از این مساله صرف نظر کرد. در اینجا سه روش برای کمک به موفقیت شما ذکر شده است.

متمایز باشید. فرض کنید هوس نوشابه کرده اید. آیا کوکاکولا را انتخاب می کنید یا پپسی، یا یک برند محلی را؟ ممکن است کوکاکولا را انتخاب کنید چونکه احساس می کنید نوشابه ی اصل است یا اصطلاحا “خود جنس است”. یا شاید طرح آشنای قرمز و سفید لوگوی آن است که شما را به یاد تفریح، راحتی و کباب می اندازد! وقتی مشتریان با چند انتخاب روبرو می شوند، این برندینگ است که در انتخاب به آن ها کمک می کند.

بهای محصول را افزایش دهید. اینکه مردم حاضرند کوکاکولا را ۷۵% گران تر از نوشابه های محلی بخرند بی دلیل نیست. برندینگ محصول شما را از یک کالای معمولی به یک کالای منحصربفرد ارتقاء می دهد، و به شما اجازه می دهد قیمت بیشتری برای آن در نظر بگیرید.

با مخاطبان خود رابطه ی انسانی برقرار کنید. هنر داستان سرایی به شما اجازه می دهد تا احساسات مشتریان خود را تحت الشعاع قرار دهید. برای مثال، گروه تبلیغات خلاق کوکاکولا داستان های بیشماری را طی دهه ها تعریف کرده است که همه ی آن ها نهایتا درباره ی گرامی داشتن و قدر شناختن زندگی روزمره بوده اند. این موضوع هم می تواند نوستالژیک باشد هم مصداق حال، و مهمتر از همه این که برای تمام افراد در سراسر دنیا قابل درک است.

برند از طریق طراحی اش رابطه برقرار می کند

وقتی ایده ی شما برای برند تان شفاف و دقیق باشد، طراحی می تواند هسته ی مفهوم آن را به یک ابزار ارتباطی تبدیل کند. با لوگو شروع کنید. خط مقدمِ ارتباط با عموم. لوگوی شما نماد تمام آن چیزی است که برند شما بیانگر آن است، و باعث می شود تا کمپانی شما به سرعت با نماد ها و رنگ ها و کلمات لوگوی شما شناسایی شود. لوگو تصویر روی برند، و در عین حال نمایانگر هویت شما است.

هویت مجموعه ی ابزاری است که شما بوسیله ی آن ها کمپانی خود را متمایز می کنید. مانند لوگو، نام، رنگ ها، خط ها و شعار ها. این نظام دیداری نقش بزرگی در کمک به مخاطب برای تشخیص دادن کالای شما از بین کالا های مشابه ایفا میکند.

بازاریابی به برند شما ترقی می بخشد

شما هیچگاه قادر نخواهید بود تا کنترل کامل برند خود را در دست بگیرید، اما روش هایی مانند تبلیغ و روابط عمومی میتوانند تاثیر بسزایی در ایجاد تفکر مثبت در ذهن و قلب مردم نسبت به محصول شما داشته باشند. بازاریابی استراتژی تاکتیکی شما برای معرفی برند جدیدتان است.

اگرچه برندینگ، طراحی لوگو، هویت و بازاریابی نقاط مشترکی با هم دارند، اما هر کدام نقشی منحصربفرد در چگونگی خودنمایی کمپانی شما بازی می کنند. اگر کمپانی کوچکی دارید که میخواهید آن را برندینگ کنید، نگران نباشید. اینجور چیز ها زمان بر هستند. منتظر پست های آینده در مورد استفاده از عناصر کلیدی در تعریف برند خود، باشید.

تلخیص: محمدرضا پیرحیاتی

 

 برگرفته ازdesignmag

برند یا نام تجاری چیست

 

برند یا نام تجاری چیست : یک نام ، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کننده خدمات یا محصولی خاص باشد که به وسیله آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد.

عنوان قانونی برند، نشان تجاری است.

برند به طور کلی مجموعه ای از برداشت های ذهنی، احساسی، منطقی و برتری هایی است که مشتری نسبت به یک محصول و یا خدمات بر اساس نام برند آن در بین محصولات مشابه قائل می شود!؟!
تداعی مفاهیم (مانند: کیفیت و سرعت ) و برقراری ارتباط با تصاویر و نمایه ها از مزایا و فواید یک برند است که دراصطلاح به آن زبان برند می گویند.

به نحوی کیفیت ارتباط برند است که مبنای تصمیم گیری برای خرید آن
در ذهن مشتری واقع خواهد شد!؟!

برند، همان چیزی است که مخاطب با دیدن، شنیدن، حس کردن و یا هرگونه ارتباطی با آن بصورت ذهنی (Conceptual)، دیداری (Visual) یا شنیداری (Verbal)  ویژگی‌های آن را در ذهن و قلب خود تداعی می‌کند.

برند احساس باطنی  ودرونی شخص درباره ­ی یک محصول، خدمت یا شرکت است.

 

برند  یک احساس باطنی است، زیرا همگی ما به رغم نهایت کوشش خود برای منطقی بودن، موجودات احساسی و شهودی هستیم.
برند احساس باطنی شخص است، زیرا در نهایت از سوی اشخاص تعریف می­شود نه از سوی شرکت­ها، بازارها یا به اصطلاح، عامه­ ی مردم.هر شخصی نسخه­ ی خود را از آن خلق می­کند.در حالی که شرکت­ ها نمی­ توانند این فرآیند را کنترل کنند، آنها می­ توانند به وسیله­ ی مخابره و انتقال ویژگی­ هایی که یک محصول را از محصول دیگر متمایز می­کند، برآن تاثیرگذار باشند.

وقتی که تعداد کافی افراد به احساس باطنی مشابه می­ رسند، می­توان گفت که شرکت برند دارد!؟!

به عبارت دیگر، برند چیزی نیست که شما می­گویید، بلکه چیزی است که آنها(مشتریان)می­گویند!?!

برند نوعیاز مثل افلاطونی است-مفهومی از که از سوی جامعه برای شناسایی طبقه­ی خاصی از چیزها استفاده می­­شود.برای توضیح مُثُل افلاطون، هر وقت که ما کلمه«اسب»را می­شنویم، موجودی باشکوه با چهار پا، دمی بلند و یالی که بر گردن عضلانی آویزان است، نشان قدرت و وقار، و این که شخصی می­تواند مسافت­های طولانی بر پشت آن سوار شود را ترسیم  می­کنیم.اسب­های مختلف ممکن است با هم متفاوت باشند، اما در اذهان خود هنوز «اسب بودن»همه­ ی آنهارا تشخیص می­دهیم.

از جنبه­ ی دیگر به رابطه می­نگریم، وقتی که بخش­هایی که یک اسب را    می­سازند در کنار هم می­گذاریم، کل مجموعه به اندازه کافی متمایز است تا این که ما به اسب فکر کنیم، نه به گاو یا دوچرخه.

  چرا ناگهان بحث برند این قدر داغ  شد؟

  ایده­ ی برند حداقل به حدود ۵۰۰۰سال قبل بر می­ گردد، پس چرا حالا مقوله برند و برندینگ چنین مسئله مهمی شده است؟

  برای اینکه به همان اندازه که جامعه ما از اقتصاد مبتنی بر تولید انبوه  به سوی اقتصاد مبتنی بر سفارش­ی سازی انبوه حرکت کرده است، حق انتخاب­ های خرید ما افزایش یافته و چند برابر شده است!؟!

ارزش برند ها در این است که انسان امروز از لحاظ اطلاعات غنی و از لحاظ زمان فقیر شده است!؟!

 

در نتیجه شیوه­ ی قدیمی ما در  قضاوت محصولات، با مقایسه ­ی ویژگی­ها و مزایا، دیگر کارساز و عملی نیست!؟!
شرایط از سوی رقبایی بدتر شده است که ویزگی ­های یکدیگر را به محض اینکه وارد بازار می­ شود، تقلید می­ کنند و با پیشرفت­های رخ داده در فرآیند ساخت و تولید، مقوله کیفیت را به چالش می کشند؟!!

  امروزه ما انتخاب­های خود را بیشتر مبنی بر ویژگی­ های نمادین قرار می­دهیم، محصول به چه شکلی به نظر می­ رسد؟ در کجا به فروش می­ رسد؟ چه افرادی آن را می­ خرند؟ا گر آن را بخریم، به چه«گروه و دسته ای»می ­پیوندیم؟ هزینه و قیمت محصول، چه چیزی درباره مطلوبیت آن بیان می­ کند؟ افراد دیگر درباره­ ی آن چه چیزی می­ گویند؟ ودر نهایت، چه کسی آن را تولید می­ کند؟

زیرا اگر بتوان به سازنده اطمینان کنم، می­ توانم آن را الآن بخرم و بعدا درباره ­ی محصول نگران شوم!؟!

به جای ارزیابی ویژگی­ ها ومزایای آن، مقدار اعتمادی که من نسبت به محصول احساس می­کنم، یعنی برند آن تعیین خواهد کرد که آیا من این محصول یا محصول دیگری را برای خرید انتخاب خواهم کرد!؟!

 

باجه ایرانسل راه اندازی شد

ایرانسل از راه اندازی جدیدترین سرویس خود با نام “باجه” بعنوان راه حل تسهیل کننده‌ی خدمات بانکداری و پرداخت همراه و بانکی ۲۴ساعته و بدون هزینه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، باجه ایرانسل از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۱۰۰* امکان دسترسی مشترکین به کانال‌های مختلف بانکداری و پرداخت همراه، از یک مسیر واحد را فراهم می‌سازد.

با توجه به انطباق این سرویس با تمامی کارت‌های بانکی عضو شتاب، مشترکین می‌توانند با استفاده از رمز دوم کارت بانکی خود و بدون وجود محدودیت در بانک صادر کننده، سیم کارت خویش را بدون نیاز به رمز شارژ و به طور مستقیم با قیمت واقعی شارژ کنند.

با استفاده از باجه ایرانسل، پرداخت قبوض، رویت موجودی حساب، خرید از فروشگاه‌های منتخب، خرید کالای دیجیتال و شارژ خودکار سیم‌کارت، از طریق تمامی مدل‌های گوشی‌های تلفن همراه و بدون نیاز به نصب هرگونه نرم افزار برای مشترکین ایرانسل ممکن شده است.

معرفی نسخه ۴.۴ سیستم عامل اندروید

کمپانی گوگل در روز ۳۱ اکتبر ۲۰۱۳ (۹ آبان ۱۳۹۲) در کنار معرفی اسمارت فون نکسوس ۵ خود که با همکاری کمپانی ال جی ساخته شده، به معرفی نسخه ۴.۴ سیستم عامل اندروید پرداخت. این بار نیز گوگل به رسم معمول خود نام یک خوردنی خوشمزه را برای اندروید برگزید: کیت کت (KitKat).

گوشی نکسوس ۵ نیز به این سیستم عامل مجهز است و به زودی نه تنها شاهد ارائه اسمارت فون ها و تبلت های جدید مجهز به این سیستم عامل از سوی کمپانی های گوناگون خواهیم بود، بلکه انتظار می رود که بسیاری از گوشی های پیشین این کمپانی ها نیز به کیت کت ارتقاء یابند.

در اینجا به معرفی تعدادی از ویژگی های جدید یا بهبود یافته نسخه ۴.۴ سیستم عامل اندروید می پردازیم. ادامه مطلب …

آینده بازار تبلت ها از نگاه آی دی سی

کمپانی IDC — یکی از برجسته ترین تحلیل گران بازار فناوری اطلاعات و مخابرات — در روز ۳ دسامبر ۲۰۱۳ (۱۲ آذز ۱۳۹۲) گزارشی را منتشر نمود که در آن به بررسی بازار تبلت ها با عنایت به اندازه صفحه نمایش و پیش بینی سهم سیستم عامل های مطرح در این بازار پرداخته است.

IDC در گزارش خود پیش بینی نموده که فروش تبلت ها در سال ۲۰۱۳ به ۲۲۱.۳ میلیون دستگاه خواهد رسید که با وجود آنکه از پیش بینی قبلی ۲۲۷.۴ میلیون دستگاه کمتر است، اما رشدی ۵۳.۵ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۲ شاهد خواهیم بود. IDC همچنین پیش بینی نموده که در سال ۲۰۱۴ رشد سالانه بازار تبلت ها آهسته تر از قبل خواهد شد و این بازار با افزایش فروش ۲۲.۲ درصدی شاهد فروش ۲۷۰.۵ میلیون دستگاه خواهد بود. بر اساس این پیش بینی در سال ۲۰۱۷ میزان رشد تک رقمی می شود و ۳۸۶.۳ میلیون دستگاه تبلت در آن سال به فروش خواهد رسید. این رقم نیز کمتر از پیش بینی گذشته مبنی بر فروش ۴۰۷ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۷ خواهد بود. ادامه مطلب …